O tym, jak są zbudowane i jak działają wkrętarki akumulatorowe z udarem, wie każdy, kto choć kilka razy musiał coś przykręcić do ściany czy deski. Ze spawarkami sytuacja nie jest już tak oczywista. Przede wszystkim dlatego, że na rynku znajdziemy urządzenia umożliwiające różne tryby pracy, działające na nieco innych zasadach. A jak na tym tle wypada migomat inwertorowy? Czym się wyróżnia? Sprawdziliśmy!

Budowa migomatów

Przewód spawalniczy, uchwyt, eurozłącze – migomat, który ma sprawnie działać, potrzebuje kilku elementów. Przede wszystkim jednak migomat inwertorowy będzie mniejszy i bardziej mobilny od urządzeń transformatorowych, które jeszcze nie tak dawno królowały w sklepach ze spawarkami. Dzięki temu praca z tym urządzeniem jest znacznie łatwiejsza.

Żadna spawarka nie obejdzie się bez źródła prądu i podobnie jest z migomatem. Do tego ważny jest układ sterujący, który pozwala ustawić wymagane parametry spawania. Do źródła prądu podpięty jest również przewód masowy, który łączy je ze spawanym elementem. Niezbędne elementy to również podajnik drutu spawalniczego oraz uchwyt MIG/MAG, który dostarcza do drutu prąd. Ostatnia ważna część zestawu to butla z gazem osłonowym.

Działanie migomatów

Migomaty operują w półautomatycznym trybie pracy MIG/MAG. To jedna z technik wykorzystywanych przez spawarki elektrodowe. Rolę elektrody w tym przypadku odgrywa wspomniany drut spawalniczy – to między nim a spawanym przedmiotem wytwarza się łuk elektryczny. Drut w czasie spawania jest wysuwany automatycznie. Sama praca jest szybka i płynna, minusem są jednak dość obfite odpryski. Migomaty radzą sobie we wszystkich pozycjach spawania, można nimi również łączyć elementy o dużym zakresie grubości.

Majsterkowanie to twoja pasja? A może praca zarobkowa? Jeśli chcesz bliżej poznać również inne narzędzia, zapraszamy do lektury artykułu https://www.apartamentydomlux.pl/uncategorized/wkretarka-elektryczna-z-akumulatorem/!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *