Zdrowe, proste i białe zęby chciałby mieć każdy z nas. Nie zawsze jednak tak jest. Zęby bardzo często psują się i żółkną od nieodpowiedniego jedzenia. Prawidłowe mycie zębów i częsta higiena jamy ustnej to podstawa w drodze do pięknego uśmiechu. W dbaniu o zęby konieczne są regularne wizyty u dentysty i usuwanie powstałych ubytków. Zabiegi stomatologiczne niestety wiążą się zazwyczaj z bólem i nieprzyjemnym odczuciem. Z pomocą przychodzą leki znieczulające. Sklep stomatologiczny wyposaża gabinety dentystyczne we wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty, różnego rodzaju leki czy narzędzia takie jak prostnice i kątnice. Jak działa znieczulenie miejscowe? Przeczytaj, jakie znieczulenie stomatologiczne otrzymamy podczas wizyty u stomatologa.
Środek znieczulający miejscowo
Lignocainum, Citocartin oraz Ubistesin to jedne z najbardziej popularnych środków znieczulenia miejscowego stosowane także u stomatologa. Leki znieczulenia miejscowego dobierane są odpowiednio przez lekarza, po przeprowadzeniu wywiadu medycznego, a także w zależności od wykonywanego zabiegu.
Znieczulenie miejscowe w stomatologii
Z pomocą na bolesne zabiegi stomatologiczne przychodzi znieczulenie miejscowe. Zastrzyk, poprzez który podawany jest preparat znieczulający miejscowo, bardzo często budzi strach i lęk u pacjentów.
Znieczulenie miejscowe powierzchniowe
Taki rodzaj znieczulenia stosowany jest przy mniej inwazyjnych zabiegach. Podawany jest w formie żelu lub plastra ze specjalnym preparatem. Praktykowane jest także znieczulenie miejscowe w sprayu. Takie preparaty stosuje się najczęściej do znieczulenia miejsca zastrzyku.
Znieczulenie miejscowe nasiękowe
Ten rodzaj znieczulenia stosowany jest już przy bardziej inwazyjnych zabiegach, takich jak ortodoncja, protetyka czy leczenie kanałowe. Polega na wstrzyknięciu preparatu pod błonę śluzową jamy ustnej za pomocą jednorazowej strzykawki z igłą.
Znieczulenie miejscowe przewodowe
Znieczulenie przewodowe wstrzykiwane jest przez lekarza w okolicy pnia nerwu, tak aby cały obszar wokół niego nie był narażony na dolegliwości bólowe.
Znieczulenie ogólne – narkoza
W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego, czyli wprowadzenia pacjenta w stan narkozy. Narkoza to chwilowy, ale całkowity brak świadomości. Gabinet musi być specjalnie przygotowany do stosowania takiego zabiegu. Niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowany personel. Więcej na ten temat znajdziesz na http://stomatologia.malopolska.pl/
Znieczulenie u dentysty jest bezpieczne, a odpowiednie dobrany preparat i metoda znieczulenia pomaga wyleczyć zęby prawie bezboleśnie.